Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 23.05 – 10.06.18

м.  Одеса

Триває публічна консультація в Одесі. Місцеві жителі обирають кращий проект пам’ятника Небесної Сотні. Його встановлять біля облдержадміністрації на проспекті Т. Шевченка. Публічну консультацію запустили управління містобудування та архітектури ОДА спільно з громадською організацією «Інститутом «Республіка».

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» в Одесі Юлії Чухало, публічна консультація покликана побудувати місток комунікації влади і громадськості, що має в результаті мету – прийняття рішення.

«Ми дуже раді, що саме це питання винесено на обговорення громадськості, оскільки Герої Небесної Сотні загинули, відстоюючи демократію, свободу і незалежність, а такий метод спілкування влади і громадян – правильний і демократичний», – додає Юлія.

На вибір одеситів виставлено 16 макетів пам’ятників Небесної Сотні, які мають свої цифрові номера. Кожен охочий може обрати вподобаний макет на сайті: https://vdmk.org/2832 або відправити SMS з текстом «2832 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35.

Odesa PK (1)

Консультація триватиме до 31 липня 2018 року.

***

м.  Кропивницький

Кропивничани зможуть долучитися до вибору першочерговості реконструкції міських парків: «Ковалівського» та «Перемоги» (міський сад). Для реалізації цієї ініціативи міська рада міста Кропивницького спільно з громадською організацією «Інститутом «Республіка» запустили публічну консультацію.

«Реконструкція двох парків – памʼяток садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемоги» та «Ковалівський»  (зокрема, і виготовлення проектної документації) передбачена «Програмою економічного і соціального розвитку міста Кропивницького на 2018 рік та основні напрями розвитку на 2019 і 2020 роки. Разом з тим, думка кропивничан стосовно пріоритетів розвитку дуже важлива для міської влади», – зазначила заступник начальника Головного управління ЖКГ міської ради Юлія Яндович.

За допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» кропивничани  зможуть відправити свою відповідь за посиланням: https://vdmk.org/7662 або СМС з текстом «7662 номер відповіді» на номер 093-177-00-35. Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

Kropyvnystkyi (1)

Публічна консультація розпочалася 5 червня  та триватиме до 9 липня 2018 року.

***

м.  Житомир

У Житомирі стартувала перша публічна загальноміська консультація. Житомиряни обговорюють питання безпеки та комфортного переходу через проспект Миру в районі Панчішної фабрики.

Мета цієї консультації – визначити, який варіант переходу через проспект Миру підходить більшості житомирян: підземний чи наземний.

Висловити свою думку можна двома методами: відправивши SMS з текстом: “3492 (пробіл) варіант відповіді” на номер: 093-177-00-35 (вартість SMS згідно з тарифом оператора) або за посиланням https://vdmk.org/3492.

листівка пк житомир

Публічна консультація розпочалася 6 червня  і триватиме до 6 липня 2018 року.

***

м.  Рівне

У Рівному відбувся тренінг «Публічні консультації. Що ми про них знаємо?».

Під час тренінгу, який провели координаторка Інститут «Республіка» в місті Рівне Наталія Малиновська  та комунікаційна координаторка Наталія Головач, рівняни дізнавалися, що таке публічні консультації, які відмінності з іншими інструментами участі. Також розглянули міжнародний досвід впровадження публічних консультацій.

Рівне, тренінг ПК (1)

Під час тренінгу координаторки презентували ресурс «Ваша Думка». За йому допомогою можна здійснювати публічні консультації, легко дізнаватися, що імпонує громадянам.

Прогягом заходу учасники на практиці вчилися формулювати питання для винесення на обговорення. Вони деталізували методи і шляхи поширення інформації та залучення громадян для висловлення власної думки під час проведення публічних консультацій.

Рівне, тренінг ПК (4)

На заході були присутні представники громадських організацій, представники молодіжного крила політичної партії та активні рівняни, які прагнуть залучатися та поглиблювати свої знання про інструменти взаємодії.

***

м.  Краматорськ, Донецька обл.

Тренінг-семінар «Публічні консультації – процес комунікації між владою та громадою» пройшов у Краматорську.

У місті є механізми спілкування між владою і людьми, але вони недостатньо використовуються з різних причин: від недовіри один до одного та складності застосування цих механізмів до нерозуміння наслідків (збори громадян, громадські слухання, консультації з громадськістю, звернення, у тому числі електронні тощо).12

У тому й цінність публічних консультацій – що влада виносить на обговорення саме ті питання, які вже заплановані, а громада повинна підказати, як краще ці плани виконати.  З таким підходом довіра до влади та її дій буде неминуче рости! Влада відчуватиме підтримку з боку громади, а люди будуть упевнені, що влада працює саме для них!

На зустрічі розглянули, як запропонований механізм публічних консультацій уже працює на прикладах таких міст, як Полтава (і область), Дрогобич, Хмельницький, Добропілля Донецької області, Ужгород та інших. Познайомилися з платформою “Ваша Думка”, за допомогою якої проводиться обговорення. Також спробували провести пробну консультацію – обирали колір для фасадів будівель вулиці Тріумфальної (переміг «теракотовий»).

13

Захід був жвавий та продуктивний. Порухались, подискутували, дехто навіть отримав подарунки.

Захід проходив у співпраці з ГО «Фонд розвитку громади». Тренінг проводили керівник «Фонд розвитку громади» у місті Станіслав Черногор та координатор ініціативи «Активна Громада Краматорська» Олег Кучеров.

***

м.  Зіньків, Полтавська обл.

Тренінг «Публічні консультації» відбувся у Зінькові, у приміщенні міської ради. У заході взяли участь представники міської ради, райдержадміністрації, районної бібліотеки, політичної партії «Солідарність», громадських організацій воїнів АТО та афганців, члени Активної Громади Зіньківщини.

Під час тренінгу зіньківчани пригадали інструменти участі громадян у процесах прийняття рішень, які вони знають і якими їм доводилося користуватися (колективні звернення, громадські слухання, публічні консультації) та дізналися про нові (бюджет участі, електронні петиції).

Координатор «Активної Громади Зінькова» Лариса Мельник розповіла присутнім про переваги і недоліки публічних консультацій, іще раз нагадала про результати ПК, що проводилася в Зінькові у квітні-травні 2018 року. Обговорили труднощі та недоліки у процесі проведення ПК.

35080261_2031280527191147_2773421650459230208_n

Присутній на тренінгу секретар міської ради Володимир Чикало зазначив, що вибраний зіньківчанами варіант відповіді (фонтан на місці пам’ятника Леніну), є дуже високозатратним, тому невідомо, коли буде реалізованим. А ще він звернувся до присутніх за допомогою у пошуку інформації щодо підходящого варіанту фонтану і просив допомоги у залученні громадян до громадських слухань по питанню добровільного утворення Зіньківської ОТГ та підготовці локації для розміщення «Весільної феєрії».

На всі прохання секретаря присутні висловлювали підтримку, але зі свого боку виборцям хочеться бачити таку ж підтримку з боку міської ради.