Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 25.04 – 3.05.

м.Черкаси

“Активна Громада” Черкас продовжила працювати над аналізом сильних та слабких сторін в напрямку енергоефективності м. Черкаси. Енергоефективність — один з розділів Меморандуму “Задай курс владі”.

29 квітня троє представників “Активної Громади” Черкас взяли участь в Круглому столі з напрацювання кроків щодо підвищення енергоефективності в місті. Учасники заходу проаналізували сильні та слабкі сторони даного процесу, а також виокремили всіх зацікавлених сторін по ступеню їх впливу та можливостям долучення до формування енергоефективності у Черкасах. Захід організований спільно з міською радою на виконання Меморандуму “Задай курс владі”. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій, депутати та  працівники мерії.

13082572_1002944369794179_7046234545406648225_n

27 квітня координатор “Активної Громади” Черкас Сергій Слинько разом з Олександрою Скибою та Віталієм Гліжинським були запрошені на Круглий стіл “Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень”, який пройшов у Верховній Раді України. Там, координатор запропонував закріпити учасницьке бюджетування з коштів ДФРР та ОМС на законодавчому рівні .

“Механізм десятиліттями успішно працює в десятках країн світу, минулого року вперше в Україні у Черкасах було прийнято відповідну міську програму та впроваджено учасницьке бюджетування під назвою “Громадський бюджет” за підтримки ПАУСІ. В Черкасах громбюджет зарекомендував себе дуже позитивно. На сьогодні подібні програми працюють у понад 20 містах України. Прийшов час для закріплення вдалої практики й на національному рівні”, – зазначив Сергій.

Його пропозиція була підтримана присутніми активістами та народними депутатами, Ганною Гопко зокрема.

м.Чернігів

Як повідомлялось раніше, “Активна Громада” Чернігова проводила переговори з ГО міста щодо створення дієвого положення про конкурс для громадських організацій з міського бюджету. На думку ініціаторів, така програма допоможе розвитку громадянського суспільства в місті й дозволить розвиватись молодим організаціям, які не мають достатнього організаційного та інституційного розвитку для реалізації серйозних проектів.

13103354_1082946791770064_2917519788190684496_n
28 квітня на сесії Чернігівської міської ради затверджено положення про громадські експертизи, подане чернігівськими активістами. Також старання активістів не пройшли марно й депутати проголосували за Програму підтримки громадських організацій, проекти яких будуть визначатись на конкурсній основі. Однією з головних лоббістів та ініціаторів даного рішення стала координатор “Активної Громади” Чернігова Ольга Палькова.

Також на сесії відбулась дискусія з приводу необхідністі змін до статуту щодо громадських обговорень.

м.Ужгород

Як повідомлялось раніше, “Активна Громада” Ужгорода включилася у процес зміни та доопрацювання нового регламенту міста, який порушував права громадян на місцеве самоврядування.

27 квітня було опубліковано новий Регламент міської ради. Варто зауважити, що депутатський корпус та міський голова пішли на компроміс з активістами. Відтак, у новому документі  були враховані більшість пропозицій від громадськості.

Віче проти ухвалення Регламенту (10 квітня 2016 р.)

Віче проти ухвалення Регламенту (10 квітня 2016 р.)

Новий документ тепер містить норми, які сприяють ужгородцям ефективно брати участь у місцевому самоврядуванні – через включення до порядку денного проектів рішень від суб’єктів ініціювання та право на виступ у випадку ініціювання е-петиції, місцевої ініціативи, громадських слухань, загальних зборів, ОСН, ОСББ, ЖБК, дорадчо-консультативних органів міської ради, батьківських комітетів навчальних закладів міста, тощо.

Однак, за словами координатора “Активної Громади” Ужгорода Миколи Яцкова у документі залишились позиції, які можуть спричинити незручності для містян:

1) п. 3.1. дозволяє запроваджувати спецрежим допуску до міської ради, п.6.5. деталізує його.
Так, встановлюється спецрежим пропуску. Щоправда незрозуміло чому тільки ужгородці мають мати при собі паспорт або інший документ, і що з ним робити у раді. Обов’язку демонструвати його кому-небудь з апарату ради не вказано. Натомість, гості міста (неужгородці) мають за 30 хв. до початку засідання повідомити апарат ради про свій намір бути присутніми (спосіб не визначено). На вході встановлюється турнікет.

2) п.5.1. конфліктує із абзацом другим п.6.4. так як міський голова та рада самостійно можуть приймати рішення про зміну місця проведення засідання, щоправда у винятковому випадку – неможливість проведення засідання у сесійній залі.

“Тож агресивні та явно незаконні позиції з Регламенту усунуто. Водночас, закладено позиції, які можуть провокувати конфлікти під час його застосування через неоднозначне трактування”, – каже Микола.

Окрім цього,  26 квітня на сайті міської ради опублікували довгоочікуваний проект рішення про впровадження Програми щоденного моніторингу споживання енергоносіїв “Енергобаланс“, що покликаний автоматизувати процедуру подачі та аналізу споживання енергоносіїв в усіх закладах та на усіх об’єктах, які піддаються моніторингу.

Відомо, що ще в грудні 2015 року відбулось ряд  робочих зустрічей  з керівництвом міської ради та активісткою “Активної Громади” Ужгорода Оксаною Станкевич-Волосянчук щодо виконання пункту №18 Програми від громади, в рамках “Задай курс владі”, про запровадження енергоменеджменту до 2017 року.

За очікуваннями громади, даний сервіс дозволить заощаджувати до 60% коштів, які сьогодні витрачаються на енергоспоживання в бюджетних установах.

м.Богуслав (Київська обл.)

30 квітня координатор “Активної Громади” Богуслава провів прибудинкові збори у двох будинках щодо створення ОСББ. Створили ініціативні групи та склали звернення до міського голови. Жителі вимагають, щоб міська рада надала список власників житла для продовження процедури створення ОСББ.

м.Запоріжжя

26 квітня у З13096122_1174881639197930_5720908428138598822_nапоріжжі відбулось представлення та присяга Нової поліції. Координатор “Активної Громади” міста Сергій Винник скористався нагодою поспілкуватися з людьми, які прийшли на захід. Бо на думку координатора, ці люди вірять у реформи в Україні.

Він розповідав їм, що окрім реформи поліції повним ходом йде реформа децентралізації, та ділився інформацією про інструменти участі громадян у цій реформі.