Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 03.08. – 09.08.

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

4 серпня пройшла інфогодина для громадян Кам’янця-Подільського від «Активної Громади». Активісти цього разу опитували та консультували на Європейській площі щодо того, чи звертаються наші громадяни по допомогу до депутатів ? І чи отримали відповідь або підтримку в питанні?

Активна Громада Кам'янець-Подільський 9

Загалом опитали більше 20 людей, від яких лунали різноманітні відповіді. Одні казали, що «ні, немає чому звертатися, не пробував/ла і не збираюся – це все без сенсу». Інші – що навіть не знають, хто їхній депутат. У зв’язку з цим, активістам доводилося пояснювати, що на сайті міської ради є перелік обранців і вулиці, за якими вони закріплені. Також на сайті розміщені контактні дані депутатів – за цю інформацію  люди навіть дякували.

За словами координатора «Активної Громади» Христини Будурович, серед опитаних зустріли і тих громадян, які активно співпрацюють з депутатами: «я задаю питання…», «я звертався – він допоміг», «не звертаюся, бо не маю потреби, але бачу що щось роблять…».

Активна Громада Кам'янець 9

Окремий діалог вийшов з дівчиною-юристом. Вона поділилася історією невирішення проблеми зі старим житловим будинком, який потребує негайного ремонту. На жаль, після багатьох заяв та повторних звернень до відповідних установ результатом було лише огляд будинку, але ніякого ремонту за багато років не було проведено.

«Ми поспілкувалися з дівчиною, обмінялися номерами телефонів. У ході розмови зрозуміли, що таких будинків по всьому місту дуже багато і їх не ремонтують. А люди живуть в страху, ніяких конкретних дій ніхто не робить. Висновок – будемо діяти разом та шукати однодумців, може, однодумці є і серед Вас! Давайте разом творити гарне життя навколо себе!», – зауважила Христина Будурович.

  

м. Добропілля, Донецька обл.

4 серпня року помічник координатора ВІ «Активна Громада» у Добропіллі Катерина Печерська  провела інфогодину. Цього дня під час спілкуванні з мешканцями міста було вирішено дізнатися, які на сьогодні «Великі проблеми «маленьких людей»… у місті». У ході розмов було виявлено, що багатьох турбують безпритульні тварини.

Активна Громада Добропілля 9

Ця проблема в місті є актуальною вже тривалий час. Відповідальність за долю безпритульних тварин у Добропіллі мала би нести влада. Проте мешканцям не відомо навіть, куди звертатися у випадках нападу безпритульних тварин, які по окремих районах міста бродять навіть зграями. Однозначним вирішенням даного питання, вважають мешканці міста, є спільні зусилля задля відкриття притулку для безпритульних тварин. Він має стати домівкою для собак і кішок. Активісти вирішили долучитися, бо поки що намагаються вирішити це питання лише волонтери.

 

м. Суми

Налагодження співпраці з представниками партій, політичними експертами та активістами – один із напрямків роботи. Координатор «Активна Громада» Михайло Горкуша започаткував ініціативу «Розмова PRO». «РОЗМОВА PRO» – це публічні дискусії та інтерв’ю, які покликані підвищити громадську активність та правосвідомість населення, сприяти соціально-політичній просвіті слухачів.

6 серпня відбулося третє інтерв’ю. Цього разу дистукували про переваги та недоліки виборчих процесів скрізь призму роботи міської комісії. Про виборчі процеси на міському рівні та потрібні законодавчі вдосконалення в контексті виборчої реформи говорив михайло Горкуша із головою Сумської міської виборчої комісії Світланою Ревякіною.

Деталі в подкасті: https://tapewrite.com/tapes/play/5984507e6df7fd2b59eade4b/

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

Чергова інфогодина в с. Обознівка відбулася 5-го серпня. Активісти «Активної Громади» Інституту «Республіка» говорили з мешканцями про їх участь в житті громади. Закликали громадян об’єднуватись навколо місцевих проблем створюючи ініціативні групи та спільно з представниками влади брати участь у їх вирішенні. Адже ця цього в громадян існує низка законодавчих прав та інструментів участі.

Активна Громада Обознівка 9

Також активісти заохочувати жителів Обознівки долучатися до вже існуючих громадських організацій та спільно покращувати ситуацію в своєму селі, місті і країні в цілому.

7 серпня в с. Обознівка активісти інформували та консультували громадян про необхідність реформи виборчого законодавства. Як зазначає координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Міценко, нині важливо, аби виборці мали змогу більш прозоро обирати представників до органів влади а народні обранці та утворені ними політичні партії діяли відкрито, відстоюючи інтереси простих громадян.

Активна Громада Обознівки 9У ході розмов, проінформовані мешканці села наголошували, що відкриті списки політ партій та їх фінансування – це не забаганка окремих людей, а вимоги суспільства.

  

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

Під час інформаційної години від «Активної Громади Горішніх Плавнів» 7 серпня мешканці підвищували власну компетенцію щодо використання інструментів участі громадян у прийнятті рішень. Активісти розповідали цього разу про електронні петиції.

Активна Громада Горішні Плавні 9

Окрім цікавої та корисної усної інформації, перехожі отримували пам’ятки з покроковою інструкцією щодо реєстрації на сайті Єдиної системи місцевих петицій для підтримки місцевих ініціатив. Також активісти розповідали та роздавали листівки з інформацією про кампанію «Активна Громада: право вибору», що проходить у 24-х населених пунктах України.

«Побачивши відсутність інструкції з реєстрації на сайті Єдиної системи місцевих петицій, почувши коментарі громадян, ми розробили свою інструкцію, від «Активної Громади Горішніх Плавнів». Адже через брак потрібної інформації мешканці так і не змогли зареєструватися та почати впливати на прийняття рішень завдяки цьому інструменту демократії участі», – говорить координатор «Активної Громади» Володимир Дмитренко.

  

м. Рубіжне, Луганська обл.

8 серпня в центральній бібліотеці пройшов міні-тренінг на тему «Взаємодія влади та громади». Учасники тренінгу дізналися про систему влади в Україні, розглянули поняття взаємодії з владою та контроль влади. Також присутні дізналися про функції та обов’язки депутатів, розглянули інструменти взаємодії з владою. Учасники отримали загальні рекомендації щодо підготовки до зустрічі з депутатом / владі.

Активна Громада Ружібне 9

На тренінгу був присутній екс-мер міста Константин Козюберда, який розповідав нюанси у роботі депутатів та про свою діяльність на посаду міського голови. Тому, розглянули історію успіху жителів міста у вирішенні глобальних проблем (ідея спалювання пестицидів на рубіжанському «Красителі» 1997-2000 рр. А також проблема з відключенням від централізованого опалення та переходом на автономне опалення 2007-2008 рр). Учасники задавали багато питань пану Козюберді з приводу політичної ситуації в місті, області, а також про поточні проблеми міста та способи їх вирішення.

Тренінг відвідали й представники центрального офісу Інституту «Республіка» Олександра Скиба та Віталій Гліжинський.