Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 30.08 – 05.09

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

29 серпня, у м. Горішні Плавні біля Центру надання адміністративних послуг відбулася чергова щотижнева інфогодина, яку проводять представники «Активної Громади».

Перехожі та відвідувачі міського ЦНАПу мали змогу почути про аспекти реформи децентралізації та інструменти участі громадян в прийнятті рішень на місцевому рівні.

Під час заходу багато говорили про складнощі життя, про відсутність реальних реформ, про бездіяльність влади в питанні підвищення рівня життя громадян.

Горішні 5

Одним з гострих питань у ході розмови виявився – перехід одного з супермаркетів на цілодобовий графік. Нібито і непогано, що в будь-який час мешканці мікрорайону можуть закупити продукти та напої. Проте цей магазин знаходиться на першому поверсі старого житлового будинку, у якому все дуже чутно, особливо вночі.  Також багато скарг активісти отримали з приводу якості ремонту дорожнього полотна в місті. Дороги розбиті, після ямкового ремонту дорога зовсім не рівна, особливо це відчувають велосипедисти та люди в інвалідних візках. Але що робити, ніхто не знає.

Таким чином, стає зрозуміло, що інформації про інструменти участі громадян в прийнятті рішень в умовах децентралізації повинно бути більше.

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

30 серпня відбулась зустріч представників «Активної Громади» с. Обознівки з депутатом районної ради від нашого округу Володимиром Кухтою. Під час зустрічі обговорювали труднощі з деякими селами, котрі не поспішають з відповіддю щодо об’єднання громад. До них відносяться села Грузьке та Могутнє. При чому хочеться відмітити, що саме населення підтримує політику децентралізації. А ось місцеві чиновники, не дослухаючись до думки мешканців, гальмують процес створення об’єднаної громади.

Обознівка 5Наприкінці діалогу сторони дійшли висновку, що необхідно провести додаткові зустрічі з місцевими чиновниками разом з місцевими активістами. Остаточно визначитися з думкою громади, провівши громадські слухання. А вже маючи результат громадських слухань – примусити чиновників до виконання волі народу.

1 вересня в с. Обознівка за ініціативи «Активної Громади» був застосований один з інструментів участі громадян в місцевому самоврядуванні – це збори громадян, на які прийшло 80% мешканців вулиці. На зборах також був присутнім депутат місцевої ради та один член виконавчого комітету. На заході активісти залучали людей до управління спільним майном. У ході обговорення були вирішені питання управління водогоном по вулиці та обрані відповідальні люди, що будуть вести контроль за станом водогону за розрахунком вибраної води й електроенергії.

Також цього дня відбулася зустріч координатора «Активної Громади» Сергія Міценка з директором Катеринівської ЗОШ І-ІІІ ст. Оленою Теніченко та завучем Любов’ю Вітряченко, а також з головами батьківських комітетів школи. Сторони розмовляли про активізацію батьків та залучення батьківських комітетів у цілому до участі в освітньому процесі. Бо, на жаль, їх розуміння про роль комітету це – збирання грошей. Тому під час зустрічі активісти нагадали про права та обов’язки комітетів і домовилися розмістити положення про батьківські комітети на ресурсі школи.

м. Жмеринка

4 серпня «Активна Громада» Жмеринки розпочала неділю інфогодиною для мешканців міста. Цього дня окрім розповсюдження інформації та ознайомлення громадян з реформою децентралізації, активісти розповідають про дієвий механізм громадської участі – громадський бюджет.

Жмеринка 5

Під час зустрічей з мешканцями відбувся і збір перших підписів під зверненням до міської ради. Варто зазначити, що міський голова Анатолій Кушнір і частина депутатів вже підтримують впровадження даної програми. Проте, є депутати, які переконані, що жмеринчани не готові брати участь в управлінні містом. Самі ж мешканці з цікавістю слухають інформацію щодо громадського бюджету як інструменту участі, проте з острахом залишають контактні дані у зверненні. Наразі, уже зібрано понад 20 підписів, загалом ініціатори планують зібрати кількасот голосів. За словами регіонального координатора «Активної Громади» Андрія Сільченка, звернення мають подати до 20 вересня поточного року.

Тому, активісти запрошують долучитися всіх, хто небайдужий до розвитку та змін міста на краще. Традиційно, підтримують ініціативу щодо бюджету участі молоді лідери і волонтери міста.

м. Кропивницький

30 серпня пройшла зустріч представників «Активної Громади» з колективом управління комунікацій з громадськістю ОДА, під час якої обговорювали шляхи реалізації Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в області на  2016-2020 рр. Йшлося зокрема, про змістовне наповнення занять «Обласної школи громадського активу», проведення в навчальних закладах відкритих уроків щодо розвитку громадянського суспільства, а також інформаційної кампанії запроваджених в Україні реформ, зокрема з децентралізації.

Нагадаємо, що 26 серпня відбулась чергова сесія Кіровоградської обласної ради, на якій було одноголосно прийнято Програму сприяння розвитку громадянського суспільства в області на 2016 – 2020 роки. Експертну оцінку Програмі давали й представники «Активної Громади».

Кропивницький 5

Зазначимо, що Програма фінансується з обласного бюджету протягом п’яти років на загальну суму 1401,00 тис. грн. На цей рік передбачено 44 тис. грн., а на інші чотири роки від 328 – до 353 тис. грн. Разом з тим, як зауважили начальник управління комунікацій з громадськістю ОДА Віталій Останній та начальник відділу управління Світлана Голота: було б добре, якби в майбутньому виділили хоча б ці кошти, оскільки заходи минулої програми були покриті не більше ніж на 50%!

30 серпня «Активна Громада» Кропивницького провела інфогодину для мешканців міста. Окрім розповсюджених газети «Наші вісті» та брошури було живе спілкування з громадянами. І хоча люди були заклопотані підготуваннями до свята Перше вересня,  між учасниками інфогодини відбувалися дискусії з приводу якості надання адміністративних послуг місцевими органами влади, а також як зробити так, щоб можновладці почули простих громадян?

Мешканці висловлювали думку, що потрібно самим людям змінюватися, бути освіченішими в питаннях впливу на владу. Від кількості представників активної громади у місті залежатиме якість місцевої влади!

Кропив5

«Чи турбує жителів області децентралізація?» – Відповідь на це запитання дізнавався координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян 31 серпня у заступника директора Кіровоградського обласного контактного центру Лесі Мазурик. За її словами: було лише одне звернення на «Гарячу лінію» голови ОДА від жителів села Мануйлівка Маловисківського району. Громадяни скаржились на свого сільського голову, який чинив перешкоди у проведенні зборів щодо об’єднання територіальних громад з центром у Малій Висці.

Як виявилося, переважна кількість телефонних дзвінків на гарячу лінію – це питання щодо субсидій та ЖКГ. Разом з тим, представник «Активної Громади» домовився з пані Лесею про обмін інформацією, яка стосуватиметься звернень громадян щодо питань децентралізації та застосування інструментів громадської участі задля того, аби долучатись «Активною Громадою» для їх оперативного вирішення.

Кропивниц5

м. Херсон

30 серпня у Херсоні відбулась сесія міської ради, участь в якій взяли представники «Активної громади. Під час сесії було прийнято багато рішень на користь громади:
1. Зміни до Статуту громади, зокрема з доповненнями від громадськості, що стосуються можливості подачі електронних петицій (це важливий крок використання цього інструменту участі в Херсоні).
2. Продовження мораторію на вирубку дерев у місті.
3. Дано звання почесного Херсонця пану Гонобліну за поданням громади.
4. Спільними зусиллями активістів не дали одній сім’ї отримати землю під майном громади, яка хотіла використати її у своїх особистих корисливих цілях.
5. Прийняли ухвалу щодо повернення людям грошей, які вони витратили на лікування алергії, що виникла в результаті не викошеної амброзії.
6. Також проголосовано за щорічне відзначення у м. Херсоні Дня проголошення «Акту відновлення Української держави».

Усі ці рішення змогли бути прийнятими тільки завдяки підтримці та наполегливості херсонських активістів та їх співпраці з депутатами Херсонської міськради. Громада почута – і це вже маленька, але позитивна перемога, що дає надію на подальшу плідну співпрацю задля добробуту міста!

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

29 серпня члени «Активної Громади» Зінькова взяли участь в обласній конференції ВГО «Громада і Закон» на тему «Роль громадських формувань у розбудові громадянського суспільства». Захід відбувся в приміщенні Полтавської обласної ради, на якій зібралися громадськість та активісти.

 Під час свого виступу координатор «Активної Громади» Лариса Мельник зазначила, що внесок громадських організацій у розбудові громадянського суспільства у нашій країні сьогодні важко переоцінити. І головною їх метою є – «виховати» свідоме громадянське суспільство, яке буде активним і не боятиметься брати на себе відповідальність за долю своєї вулиці, свого міста, своєї країни.

Зіньків 5

30 серпня регіональний координатор «Активної Громади» Лариса Мельник провела інформаційну годину щодо реформи з децентралізації для колективу працівників дитячого садочку №2 міста Зінькова.

У чому суть реформи? Чому у 2008 році не було політичної волі для її реалізації, а сьогодні ми чуємо так багато «страшилок» на її адресу? Чому сьогодні цю реформу називають однією із ключових в Україні? Відповіді саме на ці непрості запитання присутні намагалися знайти під час заходу.

Зіньк5Жваве обговорення тривало майже дві години, і було досить не простим навіть попри те, що на початку зустрічі учасники низько оцінили свій рівень знань про реформу. Проте дискусія, яка виникла в аудиторії, показала те, що люди розмірковують над почутим, вникають у суть і прагнуть розібратися в ситуації. Це перші позитивні зміни. Адже завдання громадських активісті – «виховувати» свідоме громадянське суспільство.

с. Тарасівка, Київська обл.

30 серпня відбулися громадські слухання щодо Детального Плану території багатоквартирної житлової забудови площею 5,9 Га в с. Тарасівка. Участь в Громадських слуханнях взяли 95 громадян, 84 із яких зареєстровані в Тарасівській сільській раді, а також представники «Активної Громади».

Розпочав громадські слухання сільський голова, але відразу на нього посипались запитання чому громадські слухання призначені на робочий день на 10:00 ранку? чому Детальний план не відповідає Генеральному плану? Чи враховані пропозиції громадськості чи відхилені?

Тарасівка 5

Для того, щоб продовжити роботу було обрано лічильну комісію та секретаря громадських слухань. Після чого прозвучала пропозиція про внесення в Порядок денний пропозиції про перенесення громадських слухань на вихідний день.

м. Южне, Одеська обл.

2 вересня у селі Сичавка (Одеська обл.) відбулася сесія сільської ради. Під час якої були скасовані результати громадських слухань і голосувань, котрі проходили 2 та 4 серпня, де більшість жителів села віддали голос за об’єднання з Южненською міською радою.

На сесії були присутні представники від громади Сичавки, активісти та просто небайдужі мешканці села. На захід також був запрошений координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Южному Андрій Коновалов. До нього за допомогою у вирішенні складної ситуації звернулися жителі Сичавки та депутати сільради.

 Южне 5
Справа в тому, що влада села ігнорує волю населення та цілеспрямовано не надає можливості реалізувати реформу з децентралізації. Громада Сичавки підготувала звернення до голови сільради та депутатського корпусу, у якому висловила недовіру до VII скликання Сичавської сільської ради. Жителі переконані, що таємне голосування, яке планується проводитися (замість громадських слухань) буде сфальсифіковано представниками влади. Громада та частина депутатів сільради вирішили вплинути на рішення сільського голови, зібравши понад 920 підписів (більшість жителів) за паспортними даними на користь об’єднання з Южненською міською радою. Перші результати слухань, які зірвала сільська рада, теж показали, що 80 % населення підтримує саме цей варіант об`єднання. Крім того, голова сільради Сичавки пані Попоніна порушує методику формування спроможних територіальних громад.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» продовжує брати активну участь у вирі бурхливих подій, котрі відбуваються у сусідньому селі. Удалось відзняти чимало емоційних відео, які демонструють настрої жителів Сичавки та складну ситуацію, до якої призвели нівелювання думки громади та порушення закону з боку влади.

Наразі, представниками «Активної Громади» заплановано зустрічі з депутатами, активістами та жителями Сичавки задля координації подальших дій для вирішення цієї ситуації.