Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 01.10.18 – 22.10.18

м. Харків

4 жовтня координаторки «Активної Громади Харкова» Анастасія Жаркова та Марія Ступіна провели тренінг щодо публічних консультацій.  Захід об’єднав однодумців та небайдужих харків’ян навколо проблем свого міста.

Тренінг організований з метою показати важливість та ефективність такого інструменту участі як публічні консультації з громадськістю, що має позитивні сторони як для ініціативних громадян, так і для влади, котра сприяє розв’язанню питань демократичним шляхом.

харків2

Координаторка NGO Centre UA Олександра Щукіна поділилася довідом проведення публічних консультацій у містах Харківської області та відзначила виключну користь від подібних ініцатив, оскільки вони сприяють конструктивному діалогу громади з владою.

Правозахисник і депутат Чугуївської міськради Роман Лихачов висловив своє позитивне ставлення до даного інструменту участі, оскільки сам неодноразово, як представник місцевої влади, його використовував для урегулювання конфліктів.

харків1

«Влада не боятиметься йти на контакт, якщо їй немає чого приховувати», – відзначив Роман.

Ознайомившись з теоретичною частиною, учасники тренінгу перейшли до брейн-шторму. Розділившись на команди, вони мали згенерувати певні проблемні питання, котрі можна було б розв’язати за допомогою такого інструменту як публічні консультації.

харків3

Плідна робота посприяла виокремленню тем, які потрібно ретельно вивчити і починати обговорювати з людьми, проводячи зустірічі та перемовини з уповноваженими особами, -зауважили активісти. А також додали, що досить важливо шукати підтримки у своїх починаннях і безцінно знаходити її в обличчях не тільки друзів, але й експертів і професіоналів.

***

м. Суми

12 жовтня у коледжі Сумського національного університету відбувся дебатний турнір на тему: «Запровадження квоти молоді у виборчих списках партій».

Захід присвячений тижню права у коледжі та проведений за підтримки «Активної Громади Сум».

44221400_564399417352525_8341166663126745088_n

За декілька днів до події  відбулася зустріч, щодо обговорення особливостей дебатування за Карлом Поппером (один із форматів).

«Це було характерною ознакою турніру, бо зазвичай у ньому беруть участь або студенти, або викладачі. Шляхом поєднання вдалося пройнятися ідеєю дебатування і сформувати атмосферу, завдяки якій старше покоління могло передавати свої знання через аргументи молодшому і навпаки», – зауважив  Михайло Горкуша, регіональний координатор «Активної Громади».

44243048_564399540685846_6141978175887900672_n

Своїми враженнями щодо участі у дебатуванні поділилася й волонтерка ініціативи та організаторка дебатів у коледжі Валерія Березовська:

«Дебатую вже не перший рік. І кожного разу, для мене, це не тільки змога аналізувати проблему, а й можливість вчитися правильно аргументувати свою позицію. Цього літа в Німеччині брала участь в дебатах на тему молодіжних консультативно-дорадчих органів, молоді в політиці. Люблю дебатувати на стороні, яка не зовсім до душі, бо це навчає. Я майбутній юрист, тож  повинна вміти відстоювати точку зору, якою б вона не була і як би мені не подобалася. Якщо дебати одним словом, то це – драйв: обожнюю ті відчуття».

 Дебати, як підкреслюють активісти, – це як гра у шахи, отже тут необхідне стратегічне мислення.

44300792_564399630685837_2420385758318690304_n (1)

«Дебати дають можливість об’єктивно подивитися на проблему, котра буде обговорюватися, оскільки одночасно готуєш аргументи як «За», так і «Проти». Я вважаю, що дебати, за яким би форматом вони не проводилися, позитивно впливають на критичне мислення, розвивають ораторську майстерність та вчать мислити наперед», – зазначив волонтер та співорганізатор заходу Даніїл Дмітрєвський.

***

м. Черкаси

Координаторки «Активної Громади Черкас» Марина Гур’янова та Олександра Дем’яненко взяли участь у круглому столі на тему: «Майже рівні. Як забезпечити рівний доступ до політики у Черкасах».

черкаси1

До дискусії також долучилися: заступниця міського голови Людмила Бордунос, продюсерка Суспільне ТБ-Черкаси Олена Баніна, громадська діячка, Рух Чесно (ГО «Центр UA») Олександра Кузіва, координаторка ГО «Позитивні жінки» в Черкаській області Марія Севериненко, голова обласної організації «Самопомочі», волонтер, координатор ГО «Наш батальйон» В’ячеслав Скічко, депутатка Черкаської обласної ради, голова ЧОР в 2014 – 2015 рр. Валентина Коваленко, лідер ГО «Українська жіноча демократична мережа», депутатка облради 4-х скликань Любов Майборода, доктор психологічних наук, зав.кафедри психологіі і педагогіки ЧНУ ім.Б.Хмельницького, голова міської організації Аграрної партії Інна Лук’янець, радниця голови Черкаської обласної ради, в 2014 р. – перша заступниця голови Черкаської ОДА Наталія Старикова.

Під час засідання учасники обговорювали питання щодо дискримінації жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях. Присутні також вирішували, у який спосіб можна подолати це явище та що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок на керівних посадах.

черкаси2

Учасники переконані, що нині в країнах з розвиненою демократією участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс між чоловіками і жінками у вищих органах влади. До прикладу, серед чинного складу парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Тому, на думку присутніх, публічне обговорення — це один із багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

***

м. Чернівці

17 жовтня регіональна координаторка «Активної Громади Чернівців» Інна Пашанюк взяла участь у Конференція «Європейські реформи в Україні» в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізовує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

черкас2

Захід став платформою для діалогу центральної та місцевої влади, експертів, представників громадськості та бізнесу. Зокрема ключовими тезами у сфері освіти, які перегукуються з іншими процесами й тому є важливими, зазначила активістка, так як молодь зазвичай – найчисельніша група під час імлементації ініціатив, а політична просвіта – пріоритетний напрямок роботи, виявилися:

  • орієнтація навчання в першу чергу на побажання самих учнів та студентів;
  • щоб досягнути цього, потрібно проводити опитування, а також економічне підґрунтя для задоволення їх потреб;
  • відсутність мотивації долається шляхом широко інформування та роз’яснення стосовно наявних можливостей.

черкас1

 

Координаторка також відзначила «З мовчазної згоди більшості у світі творяться страшні злочини та війни», – зауважує Інна і підкреслює, що важливо не залишатися осторонь подій, а варто продукувати зміни, бо тільки від громади залежить, яким буде майбутнє України.

***

м. Кам’янець-Подільський

19 жовтня у місті пройшов квест для дітей щодо інструментів прямої демократії. Представники осередку «Активної Громади Кам’янця-Подільського» влаштували гру «Я – активний громадянин свого міста» для учнів 5-го класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка».

км5

Перед початком гри комунікаційний координатор Христина Будурович розповіла про такі інструменти участі як вибори, громадські слухання, бюджет участі, електронна петиція та запит на доступ до публічної інформації.

км1

Під час коротенької лекції діти дізналися про те, що означають ці поняття, хто бере участь і як вони працюють. Далі допитливі отримали завдання й карту і вирушили досліджувати місто. Протягом квесту, вони знаходили точки, на яких їх чекали аніматори, котрій й запитували дітей щодо інструментів участі.

км2

За кожну правильну відповідь команда отримувала – фішку. Переможцем мала бути та команда, яка отримала більше фішок.

км4

Але діти надзвичайно кмітливі й обидві команди відповіли на всі 5 питань правильно. І навіть на ще 1 додаткове.

км6

– На веселій ноті рівної перемоги обох команд всі отримали корисні та солодкі подарунки, багато емоцій, корисні знання та переконалися наскільки гарне та прекрасне місто і діти у ньому, – говорить Христина.

***

 Луганська область

20 жовтня у Сєвєродонецьку відбувся тренінг «Активні громадяни». Захід організований за підтримки Британської Ради в Україні спільно з громадською організацією «Кризовий медіа центр «Сіверський Донець».

лугобл2

Під час тренінгу учасники особливу увагу приділили взаємодії громадян з владою, а також  обговорювали низьку активність людей у досить жвоваму житті міст в Луганській області. Далі, відбулася дискусія по можливим варіантам активізації громадян.

лугобл1

У ході заходу координатор «Активної Громади» Дмитро Бондаренко ознайомив всіх присутніх з діяльністю організації Інституту «Республіка», а також з проектом «Активна Громада: право вибору». Учасники дізналися про основні активості ГО, про успіхи й виклики, які стоять на шляху в громадському середовищі.

***

Також нагадуємо, що в у чотирьох містах – Ужгороді, Жмеринці, Львові та Запоріжжі – тривають публічні консультації з громадянами. Координатори “Активної Громади” проводять інформаційні кампанії для поширення даних та залучення громадян до участі в прийнятті рішень.

Детальніше про перебіг публічних консультацій та проміжні результати можна проглянути за лінком – Публічні консультації з громадянами тривають у чотирьох містах.

Публічні консультації з громадянами – це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Метою такого інструменту є не лише вислуховування пропозицій громадян, але процес, який  наприкінці має результат – прийняття рішення.

Варто зазначити, що впровадження інструменту консультацій з громадськістю здійснюється в межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI) від Інституту «Республіка». Мета проекту – підвищити рівень участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні в Україні. Проект виконуватиметься у 30 містах в частині організації публічних консультацій, серед яких 18 обласних центрів і 12 малих міст;  в частині організації звітування міських голів Інститут буде виконувати проект в 12 малих містах та в 1 обласному центрі.

***

Нагадуємо, що триває конкурс креативного відео «ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ РЕФОРМ У ВАШОМУ МІСТІ».

Копія _Афіша конкурс_

Мета – показати реальний стан впровадження політичних реформ у місті та змусити задуматися людей про зміни в середині кожної громади.

Приймаються роботи від:

–         учнів 10-11 класів

–         студентів

Опис: креативне відео має бути ДО 1,5 хвилини і відображати стан політичних реформ (виборчої, політичних фінансів, антикорупційної реформ) у місті.

Детальніше: Конкурс креативного відео від Інституту