Проект «Активна Громада: право вибору» націлений на підвищення політичної просвіти громадян та залучення їх до дискусії про виборчу реформу. 

Цільова аудиторія: молодь, громадяни, виборні особи, політичні партії (не обрані до ради), ОВК і ТВК, ЗМІ.

Тривалість: проект стартував з січня й триватиме протягом 2017 р. у 24 населених пунктах України.

1488374651 (7)

Актуальність зумовлена тим, що нині громадяни майже не взаємодіють з владою, а влада з громадянами. Це підтверджуються як опитуванням, які проводив Інститут, так і подібними соціологічними дослідженнями кампаній. Відсутність комунікації призводить до браку довіри до влади, зневіри у можливість вплинути на ситуацію та зниження позитивних змін, як у громадах, так і в країні в цілому.

Так, за даними вересневого опитування КМІС, 22,3% виборців вирішили б не брати участі в голосуванні, 31,7% – не знають, за кого голосувати, 5,8% – викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень.

Тому, проект  «Активна Громада: право вибору» ставить на меті:

  1. Покращити взаємодію громадян з виборними особами, партіями та ін. представниками влади на місцях;
  2. Залучити молодь до участі в заходах з політичної просвіти, зокрема дебатів, до організації таких заходів та впровадження проекту в цілому;
  3. Сформувати на основі опитування виборних осіб, представників партій, ОВК, ТВК бачення необхідних змін до виборчої системи; створити й передати до ВРУ аналітичні документи та пропозицій щодо змін до законодавства.
  4. Посилити вплив на політичну просвіту громадян шляхом систематичного інформування щодо виборчого законодавства та виборчої системи в Україні.
  5. Виховати політичну культуру в громадян, налагодити конструктивний діалог між владою й громадою задля вирішення місцевих проблем.

Примітка. Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвикту (USAID).